Číst dál...Téměř osmdesát let nevznikl hraný film o legionářích, kteří vtiskli své stopy do sibiřského sněhu i do historie naší země.

Nikdo zatím nenatočil fascinující příběh Čechoslováků, kteří v obrněném vlaku střežili zlatý carský poklad, uchvátili Ameriku, ale také díky nim mohl Tomáš Garrigue Masaryk při rozdávání karet pro nové uspořádání poválečné Evropy získat u amerického prezidenta podporu pro vznik Československa.

Číst dál...Byli jsme u toho, když se fotil dvouletý kalendář věnovaný československým legiím pro rok 2016 a 2017.
Podívejte se na krátký teiser z focení. číst dál...


Číst dál...Bývalý trezor v budově nynějšího Ministerstva obchodu a průmyslu se stal na okamžik hostitelem legendárního carského pokladu, který v Kazani českoslovenští legionáři převzali pod svojí ochranu.

Stalo se tak u příležitosti fotografování další série fotografií pro připravovaný kalendář věnovaný Legiím, který má mimo jiné sloužit i k podpoře připravovaného filmu Petra Nikolaeva o československých legionářích. číst dál...

Číst dál...Režisér Petr Nikolaev s letcem Jiřím Prušou podnikli v malém sportovním letadle cestu do míst, kde se 2.července 1917 odehrála bitva, která později významně přispěla k formování československých legií v Rusku. Bylo to bitva u Zborova.

Z cesty přivezli unikátní záběry zborovského bojiště, které posloužili ke vzniku dokumentu připomínajícímu tuto sto let starou událost. číst dál...