Obdivuhodnou cestu nad evropskými ostrovy pilot Jiří Pruša absolvoval sám. Po celou dobu ji natáčel třemi kamerami umístěnými na svém letadle Dynamic WT9. Podařilo se mu nafilmovat překrásné záběry nejen ostrovů, ale i pobřežních oblastí a měst evropského kontinentu.

Podívejte se s námi na videa, která přivezl ze své cesty a která jsme mu rádi sestříhali do krátkých filmů mapujících každý den jeho leteckého dobrodružství.

Takto to vypadalo při startu na první etapu expedice. Tu, pan Pruša naplánoval nad ostrovy západního Středomoří a Atlantského oceánu.První etapa trvala celých třináct dní a měřila 9000 km. Za zajímavost jistě stojí, že cestu pana Pruši bylo možné sledovat on-line na portálu iDNES.cz. Každý den mohli čtenáři sledovat mapku s aktuální polohou letadla a číst sms deník psaný přímo od kniplu letadla.

Zde se můžete z ptačí perspektivy podívat na Mallorcu, Kanárské ostrovy a vyhaslý kráter sopky Lanzarote.
..

Druhá etapa expedice vedla na sever, nad ostrovy Severního moře. Moře je zde studené a v případě nouzového přistání na hladině by člověk ve vodě rychle prochladl. Proto pan Pruša létá v neoprenu, který by podchlazení zabránil.


Na tomto videu můžete vidět hrad Stalker, jezero Loch Ness, protiponorkové hráze a unikátní záběry přistání na plážovém letišti Barra.